Head Coach

Resources

Team Website

Schedule and Results

Day  Time H/A/N Opponent Location BC Opp
Wednesday, March 16, 2022 4:00pm H Delbarton The Jack Scr
Friday, March 1, 2022 4:00pm H St. Joseph’s Preparatory The Jack Scr
Wednesday, March 23, 2022 4:00pm A Summit Investors Bank Field Scr
Sunday, March 27, 2022 9:00am N Red Bank Catholic Rutgers – Busch Campus Scr
Wednesday, March 30, 2022 4:00pm A Christian Brothers Academy Christian Brothers Academy 11 10 2OT
Saturday, April 2, 2022 3:00pm H Archbishop Stepinac The Jack 10 12
Wednesday, April 6, 2022 4:15pm H Mountain Lakes The Jack 9 10
Friday, April 8, 2022 7:00pm A Don Bosco Prep Don Bosco Prep 6 14
Tuesday, April 12, 2022 4:15pm A Saint Joseph Regional Saint Joseph Regional High School 6 18
Thursday, April 14, 2022 11:00am H Fordham Preparatory The Jack 16 3
Tuesday, April 19, 2022 12:00pm A Bishop Hendricken Bishop Hendricken High School 18 5
Thursday, April 21, 2022 12:30pm A Middletown South Middletown South 15 7
Saturday, April 23, 2022 11:00pm H Ridgewood The Jack 5 15
Tuesday, April 26, 2022 4:15pm H Ramapo The Jack 8 6
Thursday, April 28, 2022 4:30pm H Iona Preparatory The Jack 7 9
Saturday, April 30, 2022 11:00am H Caldwell The Jack 7 14
Tuesday, May 3, 2022 5:00pm A BCCA  – Mahwah Mahwah 10 5
Thursday, May 5, 2022 6:30pm A BCCA – Northern Highlands Northern Highlands 6 12
Tuesday, May 10, 2022 6:30pm A Northern Highlands Northern Highlands 10 6
Thursday, May 12, 2022 5:30pm A Staples Sacred Heart University 5 12
Saturday, May 14, 2022 11:00am H St. Augustine Prep The Jack 6 14
Saturday, May 21, 2022 11:00am H NJSIAA Tournament – CBA The Jack 9 10
Day  Time H/A/N Opponent Location BC Opp
Wednesday, March 16, 2022 5:45pm H Delbarton The Jack Scr
Friday, March 18, 2022 5:45pm H St. Joseph (PA) The Jack Scr
Wednesday, March 23, 2022 4:00pm A Summit Upper Tatlock Field scr
Wednesday, March 30, 2022 4:00pm A Christian Brothers Academy Christian Brothers Academy 8 1
Wednesday, April 6, 2022 6:00pm H Mountain Lakes The Jack 3 8
Friday, April 8, 2022 5:00pm A Don Bosco Prep Don Bosco Prep 5 11
Saturday, April 9, 2022 10:00am H Ridge The Jack 8 5
Tuesday, April 12, 2022 6:00pm A Saint Joseph Regional Saint Joseph Regional 11 3
Thursday, April 14, 2022 11:00am A Fordham Preparatory Randall’s Island Field #80 12 5
Wednesday, April 20, 2022 3:30pm H BCCA Tourney vs. NVOT The Jack 14 0
Thursday, April 21, 2022 11:00am A Middletown South Middletown South High School 11 1
Saturday, April 23, 2022 1:00pm H Ridgewood The Jack 1 5
Tuesday, April 26, 2022 6:00pm H BCCA Tourney vs. Glen Rock The Jack 10 4
Thursday, April 28, 2022 5:45pm H Iona Preparatory The Jack 7 9
Saturday,  April 30, 2022 12:45pm H Caldwell The Jack 7 8
Monday, May 2, 2022 6:00pm A BCCA Semis – Northern Highlands Northern Highlands 7 8
Thursday, May 5, 2022 4:30pm H Delbarton The Jack 8 15
Saturday, May 7, 2022 10:30am A Summit Tatlock Park Investors Bank Field 8 7
Tuesday, May 10, 2022 5:00pm A Northern Highlands Northern Highlands 16 3
Thursday, May 12, 2022 4:00pm A Staples (CT) Wakeman Park 7 14
Saturday, May 14, 2022 1:00pm H St. Augustine Prep The Jack 4 7
Day  Time H/A/N Opponent Location BC Opp
Wednesday, March 16, 2022 4:00pm A Delbarton Delbarton High School Scr
Wednesday, March 23, 2022 4:15pm H Summit The Jack Scr
Saturday, April 2, 2022 10:00am A Seton Hall Preparatory Seton Hall Prep 4 9
Monday, April 4, 2022 5:00pm A Mountain Lakes Mountain Lakes 8 7
Friday, April 8, 2022 4:15pm H Don Bosco Prep The Jack 2 7
Tuesday, April 12, 2022 4:15pm H Ridgewood The Jack 5 7
Wednesday, April 20, 2022 4:15pm A Westfield Tamaques ES 3 10
Friday, April 22, 2022 4:15pm H Ridgewood The Jack 1 2
Tuesday, April 26, 2022 4:15pm A Ramapo Ramapo 13 0
Friday, April 29, 2022 7:00pm A Don Bosco Prep (Connor Corish Tournament) Don Bosco Prep 5 2
Saturday, April 30, 2022 5:30pm A Ridge (Connor Corish Tournament) Don Bosco Prep 5 7
Tuesday, May 3, 2022 4:15pm A Don Bosco Prep Don Bosco Prep 4 3 2OT
Thursday, May 5, 2022 4;15pm A Delbarton Delbarton 1 12
Saturday, May 7, 2022 3:30pm A Mountain Lakes (Connor Corish Tournament) Don Bosco Prep 2 3
Monday, May 9, 2022 4:00pm A Rumson-Fair Haven Fair Haven Fields 1 7
Thursday, May 12, 2022 4:15pm H Staples The Jack 8 4
Saturday, May 14, 2022 3:30pm A St. Augustine Prep Saint Augustine Prep 1 8

ROSTERS

No Name Year
1 Nicholas Muller SR
2 Connor Kelly SO
3 Luke Macejka JR
4 Sean Irving SO
5 Christian Gonzalez SO
6 Brian Winters SR
7 Dan Sheppard JR
8 Jack Coursen JR
9 Pat Cece JR
10 Charles Oropeza SR
11 Noah Spencer JR
12 Luke Vaccaro SR
13 DJ Watros JR
14 Mark Ruggiero JR
15 Peter Pitrelli SR
16 Dan Cummings SR
18 Jason Gentilello JR
19 Michael Giovacco JR
20 Dominic Pira SR
21 Jake Taromina SO
22 Ryan Loughlin JR
23 Richard Reid JR
24 Brady Twomey SR
25 John Mustard SO
26 Dylan Natalicchio JR
27 Anderson Chang SO
29 Ryan Ford SO
32 Crispin Kaye SO
33 Grady White JR
34 Justin Martin JR
36 Reynaldo Quito SR
38 Aidan Gessner SR
39 Alex Klecha SR
42 Parker Day SO
99 Joseph Marinacchio JR
No Name Year
1 Tommy Sullivan JR
2 Hayden Walmsley SO
3 Jack Cummings SO
4 Matt Reilly SO
7 Jimmy Carey SO
8 Declan Schmidt JR
9 Minsung Kim SO
11 Jack Tenaglia SO
12 Dylan Mayo SO
13 JP Singara SO
14 Anthony Liggio JR
16 Nicholas Angeli SO
17 Calvin Villanueva SO
18 Michael Ilardi JR
19 Yoel Zachariah JR
20 Jack Kerrigan SO
21 Nicholas Penza JR
22 Ethan O’Rourke SO
23 Michael Gentilello JR
24 Andrew Pfleging-Howes SO
25 Nico Martino SO
26 Aiden Hickey JR
29 Joseph Rosenbaum SO
30 Connor Byrne JR
31 Zach Betz JR
32 Sean McKechnie SO
35 Jackson Vonderhorst JR
36 Aidan Hines SO
39 Vinny Cirello JR
40 Donovan O’Connor JR
42 Luke Vidaic SO
45 Tyler Larson SO
Andrew Skoufis JR
Number Last Name First Name Position
1 Johnston Nate Goalie
2 Rolnick Trey Attack
3 Wright Max Midfield
4 Morrissey Matthew Mid/Att
5 Passanante Marcello Defense
6 Faith Samir Midfield
9 Young Connor Midfield
10 Twomey Eamonn Attack
11 Dooley Frank Defense
13 Gallagher Christian Attack
14 O’Brien Sean Midfield
15 Murphy Jack Midfield
16 Rinaldi Michael Defense
17 Trione Joseph Attack
18 Debono Daniel Midfield
19 Certo Tyler Defense
21 Gasser Dean Midfield
22 Borg William Attack
23 Silk Dylan Defense
24 Copeland Steven Defense
25 Rodman Joshua Midfield
26 Gallo Peter Midfield
27 Gilmore Dylan Def Mid
28 Max Rosen Attack
29 Venezia Rocco Goalie
30 Walker Jack LSM
33 Neunzig Alex Defense
44 Gomez Adrian Defense
44 Gomez Adrian Defense

DIRECTIONS

HOME FIELDS
The Jack Crusader Stadium, 1040 Oradell Avenue, Oradell, NJ
 
VISITOR FIELDS
CBA 850 Newman Springs Road, Lincroft, NJ
Chatham Cougar Field, 312 Shunpike Road, Chatham Twp, NJ
Delbarton School 230 Mendham Road, Morristown, NJ
Don Bosco Prep 492 Franklin Tpke, Ramsey, NJ
Fair Lawn HS 14-00 Berdan Avenue, Fair Lawn, NJ
Fordham Prep

Randall’s Island Field #80 –  E River Ln, New York, NY

(40.7828524 -73.9325126)

Glen Ridge Watsessing Park, Bloomfield Ave & Conger St., Bloomfield, NJ
Hun School 176 Edgerstoune Rd, Princeton, NJ
Indian Hills 97 Yawpo Ave, Oakland, NJ
Mahwah 50 Ridge Road, Mahwah, NJ
Montclair HS Woodman Field, 10 Essex Ave, Montclair, NJ
Moorestown 350 Bridgeboro Road, Moorestown, NJ
Wesley Bishop Park – 1248 N Church St, Moorestown, NJ
Mountain Lakes Wilkins Field, 51 Glen Road, Mountain Lakes, NJ
Northern Highlands 298 Hillside Avenue, Allendale, NJ
Ramapo 533 Sicomac Ave, Wyckoff, NJ
Ridgewood 627 E Ridgewood Ave, Ridgewood, NJ
Rumson-Fair Haven 74 Ridge Road, Rumson, NJ
Rumson-Fair Haven (Fr) Fair Haven Fields, Fair Haven, NJ
Sacred Heart University 5151 Park Ave, Fairfield, CT
St. Augustine Prep 611 Cedar Ave, Richland, NJ
St. Joseph Regional 40 Chestnut Road, Montvale, NJ
Staples (CT) Wakeman Park – 1-89 Wakeman Farm Dr, Westport, CT
Summit Investor’s Bank Field, 26 Butler Parkway, Summit, NJ
Upper Tatlock Field, 507 Morris Avenue, Summit, NJ
Wayne Hills 272 Berdan Ave, Wayne, NJ
Westwood HS 701 Ridgewood Road, Washington Twp, NJ 07676